Nukus shahrida HAMROHning ilk filiali o‘z eshiklarini ochdi
“Ayollarga o‘zini namoyon etish imkonini berishning o‘zi kifoya — ular kutilganidan o‘n barobar yuqori natijalarga erishadi. Ayollar ko‘pincha ularga ishonmaslik, yo‘llariga to‘siqlar qo‘yilishi bilan to‘qnash keladi. Ammo davlat tomonidan eng yuqori darajada qo‘llab-quvvatlov ko‘rsatilsa va zarur sharoitlar yaratilsa, juda qisqa vaqt ichida ulkan o‘zgarishlar ro‘y beradi”, — Nozimaxon Davletova.
Nukus shahrida HAMROHning ilk filiali o‘z eshiklarini ochdi — bu ayol tadbirkorlar uchun yangi imkoniyatlar sari muhim qadamdir. Endilikda hududdagi ayollar biznesni boshlash va rivojlantirish uchun professional maslahat, zamonaviy bilim va amaliy ko‘makni bir joyda olish imkoniga ega bo‘ladi.
Tadbir doirasida HAMROH, UZCARD va ALPHA o‘rtasida hamkorlik memorandumi imzolandi hamda “HAMROH Biznes maktabi” ta’lim dasturiga start berildi. Ushbu dastur ayollarning moliyaviy savodxonligini oshirish, amaliy ko‘nikmalarini rivojlantirish va o‘z biznesini ishonch bilan yo‘lga qo‘yishiga yordam beradi.
HAMROH uchun bu qadam — ayol tadbirkorlarga sifatli ko‘makni nafaqat poytaxtda, balki mamlakat hududlarida ham yanada kengaytirish va barqaror ekotizim yaratish yo‘lidagi muhim bosqichdir.

The first HAMROH Branch opens its doors in Nukus
It is enough to simply give women the opportunity to express themselves — they achieve results that are ten times higher than expected. Women often face a lack of trust and barriers placed in their way. However, when the highest level of state support is provided and the necessary conditions are created, significant changes can happen in a very short time.” — Nozimakhon Davletova
The first HAMROH branch has officially opened its doors in the city of Nukus, marking an important step toward new opportunities for women entrepreneurs. Women in the region will now be able to access professional consultations, modern knowledge, and practical support for starting and developing their businesses in one place.
As part of the event, a memorandum of cooperation was signed between HAMROH, UZCARD, and ALPHA, and the launch of the “HAMROH Business School” educational program was announced. The program aims to improve women’s financial literacy, develop practical entrepreneurial skills, and support them in confidently launching and growing their businesses.
For HAMROH, this step represents an important milestone toward expanding high-quality support for women entrepreneurs not only in the capital but also across the regions of the country, as well as building a sustainable ecosystem.