Nukus shahrida HAMROHning ilk filiali o‘z eshiklarini ochdi
“Ayollarga o‘zini namoyon etish imkonini berishning o‘zi kifoya — ular kutilganidan o‘n barobar yuqori natijalarga erishadi. Ayollar ko‘pincha ularga ishonmaslik, yo‘llariga to‘siqlar qo‘yilishi bilan to‘qnash keladi. Ammo davlat tomonidan eng yuqori darajada qo‘llab-quvvatlov ko‘rsatilsa va zarur sharoitlar yaratilsa, juda qisqa vaqt ichida ulkan o‘zgarishlar ro‘y beradi”, — Nozimaxon Davletova.
Nukus shahrida HAMROHning ilk filiali o‘z eshiklarini ochdi — bu ayol tadbirkorlar uchun yangi imkoniyatlar sari muhim qadamdir. Endilikda hududdagi ayollar biznesni boshlash va rivojlantirish uchun professional maslahat, zamonaviy bilim va amaliy ko‘makni bir joyda olish imkoniga ega bo‘ladi.
Tadbir doirasida HAMROH, UZCARD va ALPHA o‘rtasida hamkorlik memorandumi imzolandi hamda “HAMROH Biznes maktabi” ta’lim dasturiga start berildi. Ushbu dastur ayollarning moliyaviy savodxonligini oshirish, amaliy ko‘nikmalarini rivojlantirish va o‘z biznesini ishonch bilan yo‘lga qo‘yishiga yordam beradi.
HAMROH uchun bu qadam — ayol tadbirkorlarga sifatli ko‘makni nafaqat poytaxtda, balki mamlakat hududlarida ham yanada kengaytirish va barqaror ekotizim yaratish yo‘lidagi muhim bosqichdir.

В городе Нукус открылся первый филиал компании HAMROH
«Дать женщинам возможность проявить себя — уже достаточно: они достигают результатов в десять раз выше ожидаемых. Женщины часто сталкиваются с недоверием и препятствиями на своём пути. Однако при поддержке государства на самом высоком уровне и создании необходимых условий в очень короткие сроки происходят значительные изменения», — Нозимахон Давлетова.
Фото: Hamroh — компания по поддержке женск ого предпринимательства
В городе Нукус открылся первый филиал HAMROH — это важный шаг к новым возможностям для женщин-предпринимателей. Теперь женщины региона смогут получать профессиональные консультации, современные знания и практическую поддержку для запуска и развития бизнеса в одном месте.
В рамках мероприятия был подписан меморандум о сотрудничестве между HAMROH, UZCARD и ALPHA, а также дан старт образовательной программе «HAMROH Biznes maktabi». Эта программа направлена на повышение финансовой грамотности женщин, развитие практических навыков и помощь в уверенном запуске собственного бизнеса.
Для HAMROH этот шаг — важный этап в расширении качественной поддержки женщин-предпринимателей не только в столице, но и в регионах страны, а также в создании устойчивой экосистемы.